Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Українській міліції накупили спецзасобів. До виборів?

19

Останні тендери щодо закупівлі гумових кийків, патронів та австрійських пістолетів для спецпідрозділів на 15 мільйонів гривень відбулись днями, але договори ще не підписані – повідомили DW у прес-службі МВС.

Втім, низку закупівель МВС здійснило ще влітку, розраховуючи на поставку якраз на кінець жовтня. Так, за даними порталу державних закупівель, оприлюднених у ЗМІ, у серпні міліція закупила спецтехніки та спецобладнання на 60,9 мільйонів гривень. З них 53 мільйони витратили на автомобілі спецпризначення, які мають бути поставлені МВС до кінця жовтня цього року. Міліція придбала і шість водометних автомобілів, а також 25 «автозаків» для перевезення затриманих і ув’язнених. Органам внутрішніх справ поставлять також 4,8 тисячі протиударних щитів та тисячу загороджувальних металевих турнікетів. За словами прес-служби, усі ці закупівлі планові і виконуються згідно з річним планом.

Костянтин Дикань, експерт Центру Разумкова з політико-правових питань, переконаний, що цього достатньо, аби розігнати будь-які мітинги і демонстрації. Водночас він не схильний вважати, що це якимось чином пов’язано з виборами.

Член громадської ради МВС і представник громадської ініціативи “За мирний протест” Володимир Чемерис натомість не виключає, що посилення МВС спецзасобами – превентивний захід: «З виборами можна пов’язувати багато-які дії влади, і очевидно, що вона готує якісь превентивні заходи. Свідчить про це і законопроект про організацію і проведення мітингів і демонстрацій».

Чисельність МВС треба зменшувати, особливо на тлі постійного скорочення збройних сил, вважає експерт Центру Разумкова. За його словами, велика кількість міліції викликає нарікання громадян: «Згідно з опитуваннями Центру Разумкова, понад 40 відсотків респондентів бояться ввечері на вулицях саме міліціонерів». Втім, у прес-службі МВС повідомили, що наразі штат органів внутрішніх справ залишатиметься таким, як є.

За підрахунками експертів, на сьогодні склад МВС України перевищує 300 тисяч осіб і становить понад 700 міліціянтів на 100 тисяч населення. В європейських країнах ці показники значно нижчі, каже Микола Хавронюк з Центру політико-правових реформ: «Наприклад, в Болгарії їх – 442, Чехії – 405, Латвії – 370, Угорщині – 335 тощо. Загальносвітовий середній показник – 300 поліцейських на 100 тисяч населення, а за рекомендацією ООН – 222.

Теги:

МВС

Джерело:

DW

Комментарии