Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Українській міліції накупили спецзасобів. До виборів?

0 19

Останні тендери щодо закупівлі гумових кийків, патронів та австрійських пістолетів для спецпідрозділів на 15 мільйонів гривень відбулись днями, але договори ще не підписані – повідомили DW у прес-службі МВС.

Втім, низку закупівель МВС здійснило ще влітку, розраховуючи на поставку якраз на кінець жовтня. Так, за даними порталу державних закупівель, оприлюднених у ЗМІ, у серпні міліція закупила спецтехніки та спецобладнання на 60,9 мільйонів гривень. З них 53 мільйони витратили на автомобілі спецпризначення, які мають бути поставлені МВС до кінця жовтня цього року. Міліція придбала і шість водометних автомобілів, а також 25 «автозаків» для перевезення затриманих і ув’язнених. Органам внутрішніх справ поставлять також 4,8 тисячі протиударних щитів та тисячу загороджувальних металевих турнікетів. За словами прес-служби, усі ці закупівлі планові і виконуються згідно з річним планом.

Костянтин Дикань, експерт Центру Разумкова з політико-правових питань, переконаний, що цього достатньо, аби розігнати будь-які мітинги і демонстрації. Водночас він не схильний вважати, що це якимось чином пов’язано з виборами.

Член громадської ради МВС і представник громадської ініціативи “За мирний протест” Володимир Чемерис натомість не виключає, що посилення МВС спецзасобами – превентивний захід: «З виборами можна пов’язувати багато-які дії влади, і очевидно, що вона готує якісь превентивні заходи. Свідчить про це і законопроект про організацію і проведення мітингів і демонстрацій».

Чисельність МВС треба зменшувати, особливо на тлі постійного скорочення збройних сил, вважає експерт Центру Разумкова. За його словами, велика кількість міліції викликає нарікання громадян: «Згідно з опитуваннями Центру Разумкова, понад 40 відсотків респондентів бояться ввечері на вулицях саме міліціонерів». Втім, у прес-службі МВС повідомили, що наразі штат органів внутрішніх справ залишатиметься таким, як є.

За підрахунками експертів, на сьогодні склад МВС України перевищує 300 тисяч осіб і становить понад 700 міліціянтів на 100 тисяч населення. В європейських країнах ці показники значно нижчі, каже Микола Хавронюк з Центру політико-правових реформ: «Наприклад, в Болгарії їх – 442, Чехії – 405, Латвії – 370, Угорщині – 335 тощо. Загальносвітовий середній показник – 300 поліцейських на 100 тисяч населення, а за рекомендацією ООН – 222.

Теги:

МВС

Джерело:

DW

Залиште коментар