Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Українські судді ознайомились із грузинською системою правосуддя

0 45

Як повідомила прес-служба ВГСУ, з 26 лютого по 2 березня 2011 року відбувся робочий візит делегації суддів та працівників апарату судів України до Вищої Школи Суддів Грузії. Поїздка була організована Судовою Асоціацією України “Фундація сприяння правосуддю”.

До складу делегації увійшли представники загальних та спеціалізованих судів, зокрема, у поїздці взяли участь Міщенко Станіслав Миколайович – заступник голови Вищого спеціалізованого суду із розгляду цивільних та кримінальних справ, Першиков Євген Володимирович – секретар другої судової палати Вищого господарського суду України, Шевченко Олександр Васильович – заступник голови Апеляційного суду Київської області. Також було запрошено начальника управління ВГСУ – Зуєвич Лесю Леонідівну та керівника апарату апеляційного суду Київської області. Судову Асоціацію України представила Тарасова Катерина Ігорівна – голова Правління організації, Волкодав Наталія Борисівна – заступник голови Правління та Пісна Світлана Іванівна – експерт організації.

У рамках візиту учасників делегації ознайомили з судовою системою Грузії, системою підготовки суддівських кадрів та працівників апаратів судів, процедурою призначення та звільнення суддів, процедурою притягнення їх до дисциплінарної відповідальності тощо.

Директор Школи Суддів – Давід Саакашвілі розповів про систему підготовки суддівських кадрів, що включає в себе іспити та 12-місячне навчання кандидата на посаду судді. Також він ознайомив присутніх з процедурою підготовки та підвищення кваліфікації працівників апаратів грузинських судів.

Під час візиту до Тбіліського апеляційного суду (одного з двох в країні), його голова – Валерій Церцвадзе розповів про процесуальну діяльність суду. Однією з основних тем дискусії в суді стала тема боротьби з корупцією в судах. Грузинські судді зазначили, що перш за все, завдяки політичній волі керівництва держави, судова система була повністю профінансована, суддям у десять разів підвищили заробітну плату та забезпечили їх родини житлом та іншими соціальними гарантіями. Після чого впровадили прозору, чітку але жорстку систему звільнення суддів за корупційні діяння. Значну увагу держава приділила спрощенню процесуального законодавства, що значно полегшило доступ до правосуддя в країні.

Теги:

суди, співпраця

Залиште коментар