Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Українські правозахисники складуть альтернативний звіт для ООН

0 17

У жовтні ситуацію з дотриманням прав людини в Україні розглядатимуть інші країни-члени ООН. Українські правозахисники розпочали підготовку альтернативного звіту до універсального періодичного огляду від держави, за який відповідає Мін’юст. Координуватиме написання «тіньової доповіді» Українська Гельсінська спілка з прав людини. Кожна країна проходить такий періодичний огляд раз на чотири роки.

Востаннє Гельсінська спілка подавала альтернативний звіт 2008-го. Як розповів виконавчий директор організації Володимир Яворський, тоді над «тіньовим звітом» працювали чотири правозахисні організації, нині ж планують залучити більше захисників прав людини з різних регіонів України.

За словами Яворського, в Раді ООН з прав людини приділяють серйозну увагу альтернативному звіту: «Для прикладу минулого разу третина рекомендацій владі України, що надала ООН, ґрунтувались на інформації від неурядових організацій». Хоча й механізму контролю за виконанням рекомендацій немає, все ж універсальний періодичний огляд – найбільш масштабний огляд з прав людини у світі.

Як каже Володимир Яворський, немає країн, які б ігнорували такий важливий політичний процес.

Поки, як каже правозахисник, важко визначити, на чому фокусуватиметься звіт, адже проблеми з дотриманням прав людини є фактично в усіх сферах: «Точно йтиметься про права жінок, катування, право на справедливий суд, соціально-економічні права». Альтернативну доповідь мають завершити у березні. Нині має готувати офіційний огляд і держава.

Теги:

права людини

Джерело:

newsru

Залиште коментар