Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Українські моряки за кордоном безправні

0 10

Права українських моряків, які працюють на закордонних судновласників, – одні з найменш захищених у порівнянні з правами мореплавців з інших країн, констатують юристи, громадські активісти та навіть представники частини компаній, які набирають корабельні екіпажі. За результатами моніторингу цих порушень, фахівці розробили рекомендації як для моряків, які шукають роботу, так і для їхніх наймачів.

Українські моряки є недостатньо захищеними саме через те, що не інформують ані профільні організації, ані державу про своє бажання іти у рейс, констатує речник Міністерства закордонних справ Олександр Дикусаров. Однак, за його словами, навіть у цих умовах Україна захищає своїх громадян.

«В кожному випадку, коли МЗС та представництва України за кордоном стикаються з ситуацією порушення прав моряків – вони приходять на допомогу. Задіяні посольства України, компанії-оператори… Зараз триває робота над створенням профільної структури, яка допомагатиме морякам. Є непоодинокі випадки захоплення українських моряків у полон, невиплати їм заробленого. Тому наші фахівці вдосконалюють систему допомоги українським громадянам», – зазначив речник МНС.

За даними агенцій з найму, нині в закордонних рейсах перебувають понад 150 тисяч українських мореплавців. За розрахунками фонду «Ассоль», вони ввозять до України понад три з половиною мільярди доларів на рік, і за рахунок їхніх заробітків живе кожна дванадцята родина у державі. Тим часом, лише поблизу берегів Сомалі пірати тримають нині в полоні 650 осіб, 9 із яких – українці.

Теги:

морське право

Джерело:

Радіо Свобода

Залиште коментар