Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Українські «діти війни» виграли цього року в держави позовів на 5,6 млрд грн

0 16

Про це повідомив джерело в Кабінеті міністрів. Крім того, 2,9 млн позовів знаходиться в судах.

За словами джерела, не дивлячись на дію закону і постанови Кабміну, місцеві суди масово зобов’язали держоргани виплачувати надбавки, встановлені законом 2004-го року. Як правило, судові органи задовольняють позовні заяви про сплату відразу за кілька років.

Як вже повідомлялося, цього року Кабінет міністрів запропонував, аби соціальні виплати здійснювалися залежно від наявності грошей в казні. Офіційною причиною такої пропозиції стало виконання вирішення Європейського суду «Юрій Миколайович Іванов проти України».

14 червня ця норма була прийнята Верховною Радою в змінах до закону про держбюджет на 2011 рік.

6 липня Кабінет міністрів опублікував постанову N745, яка стосувалась у тому числі і пенсійних виплат «дітей війни». Згідно йому, надбавка до пенсії цієї категорії складе 49,8 грн., хоча закон передбачає 25% прожиткового мінімуму – 191 грн.

Вперше Кабінет міністрів отримав право самостійно встановлювати розміри соціальних виплат в 2009 р.

Станом на 2009 рік різні пільги, виплати і компенсації українським громадянам передбачені в 58 законах і в більш ніж 120 підзаконних нормативно-правових актах.

Закон України «Про соціальний захист дітей війни» був ухвалений 18 листопада 2004 р. Як дітей війни він визначає громадян, яким до 2 вересня 1945 р. не виконалося 18 років.

До 2007 р. норми цього закону не виконувалися, оскільки в бюджеті на 2006 і 2007 рр. фінансування цих пільг не передбачалося.

Теги:

соціальні пільги

Залиште коментар