Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Українські чиновники розбазарили 950 га землі

0 13

Органами прокуратури за результатами проведених перевірок додержання вимог земельного законодавства при використанні місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування земель, переданих Міністерством оборони України у їх відання, встановлено відсутність дієвого механізму передачі колишніх земель оборони та виявлено численні факти їх незаконного розпорядження та використання.

Розміщувались ці масиви землі, як правило, в особливо привабливих місцях (у лісах чи біля об’єктів водного фонду), а також у великих населених пунктах, що викликало високий рівень попиту на них. Перевіркою установлено, що органи місцевої влади у подальшому розпоряджались ними не завжди законно та раціонально. Про це повідомляє відділ зв’язків зі змі ГПУ.

Так, у Закарпатській області прокуратурою Перечинського району за фактом зловживання службовим становищем та вчинення службового підроблення працівниками відділу Держкомзему порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч.2 ст.364, ч.2 ст. 366 КК України.

Такі порушення стали можливими унаслідок незабезпечення належного правового механізму передачі вивільнених земель оборони, неефективності державного контролю за використанням земель з боку територіальних органів Держкомзему, якими з власної ініціативи перевірки з цього питання упродовж 2009-2012 років не проводились.

У ході проведених перевірок органами прокуратури порушено 11 кримінальних справ за фактами незаконного надання земель площею понад 320 га, пред’явлено 65 позовів про повернення державі 950 га вартістю 68 млн. грн. Всього вжито заходів на усунення порушень законодавства при використанні 7 тис. га земель.

В цілому, на території України за останні 10 років на підставі рішень Уряду та Міністерства оборони в розпорядження місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування передано понад 12 тис. га колишніх земель оборони.

Теги:

земельні ресурси

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар