Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Українське суспільство ще не готове до суду присяжних – міністр юстиції

0 14

Міністр юстиції України Олександр Лавринович вважає проблематичними перспективи запровадження в країні інституту суду присяжних. “Для нашого суспільства це передчасно. Адже це суд не стільки права, скільки емоцій”, – сказав глава Мін’юсту.

О.Лавринович зазначив, що суди присяжних є в невеликій кількості країн із досить високим загальним рівнем культури, складовою якої є правова культура. Він також скептично висловився щодо можливості запровадження в Україні інституту обрання судді, який існує в США та Швейцарії. Міністр не вважає, що якби суддів обирали громадяни, це поліпшило б роботу вітчизняної судової влади.

“Уявіть: є кілька кандидатів з юридичною освітою, які бажають стати суддями. Вони мають вести виборчу кампанію. Виборча кампанія за своєю природою – виключно політична. І необхідно заробити симпатію тих, хто голосуватиме. Для цього потрібні ресурси. Той, хто таким чином йтиме на суддівську посаду, в наших українських умовах апріорі залежатиме від джерела фінансування”, – прокоментував О.Лавринович.

Теги:

суд присяжних, вибори судді

Залиште коментар