Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Українська Гельсінська Спілка подала позов проти Росії до ЄСПЛ

0 20

Українська Гельсінська спілка з прав людини звернулася до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) зі скаргою на викрадення і тортури заручників членами незаконних збройних формувань у Слов’янську і причетності до цього Росії.

Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті правозахисної організації.

“Організація сподівається, що суд встановить причетність до викрадень військових РФ, уряд якої буде зобов’язаний виплатити потерпілим компенсацію”, – зазначено у повідомленні.

Спілка зазначає, що аналогічні справи в 1990-х роках під час першої і другої чеченських кампаній ЄСПЛ розглядав у терміновому режимі.

“В даному випадку складність полягала в тому, щоб довести зв’язок терористів із РФ і таким чином обґрунтувати відповідальність агентів РФ, а отже, і держави. Ми посилалися на те, що в розпорядженні терористів виявилося найновіше озброєння: ПЗРК вартістю 80 тис доларів, танки Т-72, гармати, інша новітня бронетехніка”, – заявив адвокат у цій справі Олег Веремієнко.

Разом з тим правозахисники зазначають, що Україна не досить активно домагається звільнення заручників, які не є силовиками.

Раніше міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що на розгляді Європейського суду з прав людини є два позови від України до Росії у зв’язку з подіями навколо Криму і Донбасу. Інші міжнародні інстанції вимагають попередньої згоди Росії.

Джерело:

newsru

Залиште коментар