Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Україні потрібні земельні арбітражні суди

0 18

Про це заявив сьогодні в ході круглого столу, організованого Інститутом Горшеніна, генеральний директор асоціації «Союз бірж України» Борис Беренштейн.

За його словами, сьогодні упускається такий важливий чинник – хто вирішуватиме спірні питання, які неодмінно виникатимуть при продажі землі. «Чомусь ніхто не хоче згадувати, що, пустивши таку кількість землі в оборот, хтось повинен буде вирішувати ці конфлікти. Суди господарські й загального призначення завалені справами. Тому разом зі створенням земельного банку, кадастрового центру треба вирішити питання земельного арбітражу», – підкреслив Б.Беренштейн.

Він додав, що земельні арбітражі й земельні суди створені в багатьох країнах.

Як повідомлялося, закон про ринок землі Верховна Рада України планувала прийняти в першому кварталі 2011 року. Законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення передбачає запобігання спекуляціям із землею, врегулювання питань про те, хто має право купувати землю (зокрема, іноземні громадяни не мають права набувати сільгоспземлі), а також встановлює мінімальну вартість сільськогосподарських земель.

2 березня Верховна Рада відмовилася продовжити до 1 січня 2015 року мораторій на продаж сільськогосподарських земель.

Джерело:

УНІАН

Залиште коментар