Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Україні необхідно підвищувати рівень суддівського самоврядування

0 16

 

Найближчим часом Конституційна асамблея планує надіслати на розгляд до Європейської комісії «За демократію через право» (Венеційської комісії) проект перших змін до Конституції України, пов’язаних з поліпшенням сфери інституювання та діяльності судової влади, повідомили в Центрі Разумкова.

Нині у процедурі формування суддівського корпусу між Президентом і парламентом існує певна рівновага при виборі та призначенні суддів. Про це зазначив науковий консультант Центру Разумкова, член Конституційної асамблеї Микола Мельник. Фахівець відмітив, що нині необхідно активніше домагатися послаблення політизації вітчизняної судової системи.

Зменшення політичного впливу на суддівський корпус, за словами дослідника, варто починати з досягнення більшої об’єктивності й незаангажованості Вищої ради юстиції, яка відповідає за формування високопрофесійного суддівського корпусу. Відчутну роль у цьому могло б відіграти суддівське самоврядування, рівень якого досі залишається недостатньо високим, — підкреслив знавець.

Теги:

суддя, Венеціанська комісія

Джерело:

Центр Разумкова

Залиште коментар