Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Українець подав до суду на Януковича за Харківські угоди

0 13

Активіст мережі громадянської дії “Опір” Андрій Левус звернувся з адміністративним позовом до Вищого адміністративного суду про визнання протиправними дії Президента Віктора Януковича під час підписання угоди між Україною та Росією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території Україні. Як повідомили в мережі громадянської дії, цей позов було подано 21 квітня.

“Я вирішив скористатися таким правом. Сподіваюся, що суд проявить свою професійність і незаангажованість. У будь-якому випадку, антиукраїнським Харківським угодами слід чинити опір і в судах, і під час протестних акцій”, – сказав Левус.

У своєму позові активіст посилається на норми Конституції України, Закону України “Про порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України” та Закону України “Про міжнародні договори України”.

На думку Левуса, діями Президента щодо підписання угоди створено загрозу національним інтересам і національній безпеці України, економічній безпеці України, нехтуються права народу України, порушено, зокрема, його особисті права, свободи та інтереси у сфері публічно-правових відносин. Позивач вимагає визнати протиправними дії Президента щодо підписання угоди. Крім того, Левус також просить суд визнати протиправною бездіяльність Януковича щодо невнесення до Верховної Ради проекту закону “Про денонсацію угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України”.

Нагадаємо, Янукович раніше заявив, що без підписання Харківських угод України втратила б не тільки промисловість, але і країну.

Теги:

адміністративний позов

Залиште коментар