Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Українець, який був затриманий за крадіжку, виграв справу в Європейському суді

0 23

Українець, який був затриманий за крадіжку, виграв справу в Європейському суді з прав людини проти України, що стосується поганого поводження з ним під час затримання.

Відповідне рішення було схвалене судом 28 травня, передає УНІАН.

Суд, зокрема, розглянув справу Юрія Ісаєва, 1972 року народження, проти України. У своєму позові від 10 липня 2001 року він скаржився на відсутність належного медичного огляду під час його затримання в Україні, тривалість затримання під арештом і тривалість розслідування.

В ході слухання справи суд встановив, що 18 жовтня 1995 року Ісаєв був затриманий по звинуваченню в незаконному зберіганні зброї. 21 жовтня 1995 року йому також було висунуто звинувачення в здійсненні крадіжки. 2 червня 1997 року Ленінський районний суд Харкова засудив Ісаєва до 3,5 років ув’язнення за незаконне зберігання зброї, при цьому справа про крадіжку була виділена за три дні до цього рішення суду.

6 серпня 1997 року Ісаєв, згідно з рішенням суду, був амністований, проте 6 листопада 1997 року його знову затримали в рамках розслідування справи про крадіжку. Після цього справа, по якій в цілому було затримано 14 осіб, кілька разів направлялась до суду, проте поверталася на додаткове розслідування. Починаючи з 1996 року, в ув’язненого почала розвиватися нейропатія малогомілкового нерва, яка поступово переросла в сирингомієлію і привела до часткових парезів правої руки і ноги. У слідчому ізоляторі №27, у якому утримавався Ісаєв, йому не могли надати належної медичної допомоги, про що є відповідні висновки лікарів, зроблені в період між 1996 і 2003 роком. Разом з тим суд тільки з четвертої спроби погодився замінити утримання під вартою на підписку про невиїзд за станом здоров’я. Це рішення було ухвалене 1 жовтня 2003 року. Ухвала щодо провини обвинуваченого в здійсненні пограбувань була винесена судом тільки 29 липня 2004 року, коли Харківський районний суд засудив Ісаєва до 5 років 11 місяців і 25 днів ув’язнення.

У своєму рішенні від 28 травня 2009 року Європейський суд з прав людини встановив, що під час процесу і розгляду справи Ісаєва держава Україна порушила три статті Конвенції прав людини, зокрема статтю третю в частині надання адекватної медичної допомоги при утриманні під вартою, параграф третій статті п’ятої про тривалість утримання під вартою і параграф перший статті шостої про тривалість розслідування справи.

Ніяких відшкодувань з боку держави Україна на користь позивача рішенням суду накладено не було.

Джерело:

proUA

Залиште коментар