Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Україна втрачає в офшорах 100 млрд

0 19

Використання офшорних схем ведення бізнесу веде до втрат державного бюджету в розмірі близько 100 млрд гривень. Про це в інтерв’ю «Инвестгазете» заявив голова Державної податкової служби України Олександра Клименко. «Ми підрахували, що на офшорних схемах Україна втрачає близько 100 млрд грн і підготували дві позиції з боротьби з ними, на вибір. Один варіант – додаткова ставка податків. Другий – законопроект з трансфертного ціноутворення, який було розроблено спільно з PricewaterhouseCoopers», – сказав О.Клименко.

За його словами, наразі рішення готуються до обговорення з великим бізнесом і найближчим часом у форматі законопроекту буде подано на розгляд до парламенту.

О.Клименко також звернув увагу, що одним із способів протидії тінізації економіки є впровадження в роботі ДПСУ ризикоорієнтованої системи оцінки. Система аналізує дані і вказує на можливі втрати бюджету країни через мінімізацію податкового навантаження і використання схем ухилення від сплати податків з боку бізнесу.

 «До кінця року буде зроблено ще один великий крок у цьому напрямі. Ми завершили спільний проект із Світовим банком з підвищення ефективності податкової служби, завдяки якому у нас з’явилося IТ-рішення для запуску моніторингового центру. Цей центр показуватиме, де і що відбувається в режимі реального часу в усіх основних точках контролю. Програма сама стежитиме за всім, починаючи від реєстрації підприємств і закінчуючи оцінкою податкових ям і ризиків. Ми проаналізували галузі з найбільшими податковими ризиками і запропонували відповідні законодавчі ініціативи», – наголосив голова ДПСУ.

Теги:

офшор

Джерело:

УНІАН

Залиште коментар