Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Україна входить до першої десятки країн за кількістю ув’язнених

0 18

Лідером за кількістю ув’язнених уже багато років залишаються США, обганяючи густо населений Китай. Далі країни розмістилися так: 3 – Росія, 4 – Бразилія, 5 – Індія, 6 – Мексика, 7 – Таїланд, 8 – Іран, 9 – ПАР і замикає десятку Україна. Про це свідчать результати дослідження, проведеного серед 217 країн Лондонським королівським коледжем.

При цьому загальна кількість ув’язнених не є найбільш точним показником криміногенної ситуації в країні, оскільки в маленьких державах арештантів зазвичай менше, у великих – більше. Тому для одержання більш точної картини про злочинність у країні World prison population list використовує дані про кількість ув’язнених на 100 тис. населення.

Згідно із цими даними, в Україні 334 ув’язнених на 100 тис. населення. При цьому нормою для розвинених країн вважають близько 70-80 осіб на 100 тис. населення, у світі – 141 особу. Наприклад, у Франції, яка зараз має серйозні проблеми з радикально налаштованими мігрантами, цей показник не перевищує 96 осіб на 100 тис. населення. У Німеччині – 88, Великій Британії – 78, Швеції – 78, Норвегії та Данії – 71.

Аналізуючи ці дані, український правозахисник Євген Захаров зробив висновок: “Кількість ув’язнених не свідчить про кількість вчинених злочинів”. “У нас, на жаль, запобіжний захід у вигляді утримання під вартою застосовують набагато частіше й більше ніж в інших країнах”, – зазначив фахівець.

Теги:

пенітенціарна система

Залиште коментар