Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Україна входить до першої десятки країн за кількістю ув’язнених

18

Лідером за кількістю ув’язнених уже багато років залишаються США, обганяючи густо населений Китай. Далі країни розмістилися так: 3 – Росія, 4 – Бразилія, 5 – Індія, 6 – Мексика, 7 – Таїланд, 8 – Іран, 9 – ПАР і замикає десятку Україна. Про це свідчать результати дослідження, проведеного серед 217 країн Лондонським королівським коледжем.

При цьому загальна кількість ув’язнених не є найбільш точним показником криміногенної ситуації в країні, оскільки в маленьких державах арештантів зазвичай менше, у великих – більше. Тому для одержання більш точної картини про злочинність у країні World prison population list використовує дані про кількість ув’язнених на 100 тис. населення.

Згідно із цими даними, в Україні 334 ув’язнених на 100 тис. населення. При цьому нормою для розвинених країн вважають близько 70-80 осіб на 100 тис. населення, у світі – 141 особу. Наприклад, у Франції, яка зараз має серйозні проблеми з радикально налаштованими мігрантами, цей показник не перевищує 96 осіб на 100 тис. населення. У Німеччині – 88, Великій Британії – 78, Швеції – 78, Норвегії та Данії – 71.

Аналізуючи ці дані, український правозахисник Євген Захаров зробив висновок: “Кількість ув’язнених не свідчить про кількість вчинених злочинів”. “У нас, на жаль, запобіжний захід у вигляді утримання під вартою застосовують набагато частіше й більше ніж в інших країнах”, – зазначив фахівець.

Теги:

пенітенціарна система
Комментарии