Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Україна та Бразилія підписали договір про передачу засуджених осіб

0 19

Україною та Федеративною Республікою Бразилія підписано міжнародний двосторонній договір про передачу засуджених осіб.

Підписання відбулося в рамках державного візиту Президента Бразилії Луїса Інасіо Лули да Сілва до України. З українського боку договір підписав Міністр юстиції Микола Оніщук.

Сторони зобов’язалися якнайширше співробітничають одна з одною з питань передачі засуджених осіб. Положення Договору застосовуватиметься до вироків, винесених як до, так і після набрання ним чинності.

Згідно з зобов’язаннями, які беруть на себе обидві держави, осіб, засуджених на території однієї сторони, може бути передано на територію іншої сторони відповідно до положень цього договору для відбування призначеного їй покарання. Із цією метою засуджена особа може висловити державі винесення вироку або державі виконання вироку своє бажання бути переданою згідно з цим Договором.

Сторони також зобов’язалися через центральні органи письмово інформувати одна одну про засудження до позбавлення волі громадян іншої сторони, а також про їхнє місцезнаходження. Із запитом про передачу може звертатися як держава винесення вироку, так і держава виконання вироку.

Як повідомив за підсумками підписання Міністр юстиції України Микола Оніщук, укладення Договору між Україною та Федеративною Республікою Бразилія про передачу засуджених осіб створить правову базу, необхідну для ефективного співробітництва компетентних органів обох держав, і надасть можливість громадянам Договірних Сторін відбувати покарання у державі їхнього громадянства, що сприятиме цілям правосуддя та соціальній реабілітації засуджених осіб.

Міністр юстиції повідомив, що Договір було розроблено з урахуванням положень Європейської конвенції про передачу засуджених осіб 1983 року, до якої Україна приєдналася 22 вересня 1995 року. Крім того, відповідно до частини другої статті 10 Кримінального кодексу України передбачено, що іноземці, які вчинили злочини на території України і засуджені за них на підставі вказаного Кодексу, можуть бути передані для відбування покарання за вчинений злочин тій державі, громадянами якої вони є, якщо така передача передбачена міжнародними договорами України.

На сьогодні, за словами Міністра юстиції, Україною укладено 10 двосторонніх міжнародних договорів про передачу засуджених осіб – з Грузією, Азербайджаном, Узбекистаном, Казахстаном, Вірменією, Таджикистаном, Туркменістаном, а також з Іраном, Корейською Народно-Демократичною Республікою та Лівією.

Залиште коментар