Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Україна розраховує уникнути санкцій США за незадовільну боротьбу з “піратством”

0 14

Захист прав інтелектуальної власності та боротьба з “піратством” в Україні зараз є надзвичайно актуальним питанням, яке носить системний характер і вирішення якого вимагає досить багато часу і фінансових ресурсів.

Про це в своїй статті пише заступник глави адміністрації президента, надзвичайний і повноважний посол Андрій Гончарук.

“З урахуванням цього ми вживаємо комплексні заходи щодо поліпшення законодавства у відповідній сфері, зокрема, в рамках виконання спільного з американською стороною плану дій з удосконалення системи захисту прав інтелектуальної власності. Як один із позитивних прикладів роботи в цій сфері можна згадати рішення уряду про порядок використання у цьому році бюджетних коштів у сумі 100 млн грн на реалізацію заходів з легалізації комп’ютерних програм в органах виконавчої влади України”, – зазначив він.

Гончарук нагадав, що на початку травня 2013 р. офісом торговельного представника США Україні було надано статус “Пріоритетної іноземної країни” в рамках щорічної, так званої Спеціальної доповіді 301, яка містить інформацію про країни, які, на думку американської сторони, не забезпечують достатній рівень захисту прав інтелектуальної власності.

“Подібна ситуація вже мала місце в Україні у 2001-2005 роках, коли наслідком надання нашій державі згаданого “пріоритетного статусу стало застосування американською стороною жорстких економічних санкцій, які істотно обмежили доступ провідних товарів українського експорту, зокрема металургійної та хімічної продукції, виробів легкої промисловості, на ринок США. За оцінками експертів, втрати експорту України за вказаний період становили від 170 до 500 млн дол. США, і це без урахування підвищення вартості страхування кредитних ризиків і зниження привабливості нашої країни для іноземних інвесторів”, – підкреслив заступник глави АП.

“Все ж, беручи до уваги рішучі кроки із захисту прав інтелектуальної власності, які застосовуються українською стороною в цьому році, сподіваємося на розуміння нашими партнерами всіх аспектів цього складного процесу та об’єктивне ставлення до надання доступу українських товарів на ринок США. Ці питання постійно знаходяться на порядку денному й наших контактів на майданчику Всесвітньої торгової організації”, – додав він.

Теги:

інтелектуальна власність

Залиште коментар