Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Україна перейшла на пятивидову модель органів виконавчої влади

0 22

Міністр юстиції України Олександр Лавринович, оцінюючи закінчення першого етапу адміністративної реформи, заявив про те, що Україна перейшла на пятивидову модель органів виконавчої влади.

“Міністерство, служба, інспекція, агентство і національний регулятор, то є п’ять видів (органів виконавчої влади). У міністерствах розробляють політику, їх функції чітко окреслені. Віце-прем’єри в уряді тепер ще й очолюють певні міністерства, тобто виконують координуючі функції, а сам міністр, який очолює той чи інший напрямок, відповідає за формування державної політики у відповідній сфері. Тобто відпала необхідність в додатковому управлінському ланцюзі. Також віце-прем’єри і міністри виконують координуючі функції щодо служб, інспекцій, агентств та національних регуляторів”, – цитує Лавриновича “Урядовий кур’єр”.

Крім того, Лавринович зазначив, що така модель існує в урядах європейських держав: “це європейський досвід, в урядах багатьох країн Євросоюзу віце-прем’єри одночасно є міністрами, – додав Лавринович.

Відзначимо, Президент України Віктор Янукович просить парламент прискорити підготовку законодавчої бази для подальшого проведення адмінреформи і розглянути 15 законопроектів, 7 з яких стосуються її реалізації.

Теги:

адміністративна реформа

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар