Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Україна перейшла на пятивидову модель органів виконавчої влади

22

Міністр юстиції України Олександр Лавринович, оцінюючи закінчення першого етапу адміністративної реформи, заявив про те, що Україна перейшла на пятивидову модель органів виконавчої влади.

“Міністерство, служба, інспекція, агентство і національний регулятор, то є п’ять видів (органів виконавчої влади). У міністерствах розробляють політику, їх функції чітко окреслені. Віце-прем’єри в уряді тепер ще й очолюють певні міністерства, тобто виконують координуючі функції, а сам міністр, який очолює той чи інший напрямок, відповідає за формування державної політики у відповідній сфері. Тобто відпала необхідність в додатковому управлінському ланцюзі. Також віце-прем’єри і міністри виконують координуючі функції щодо служб, інспекцій, агентств та національних регуляторів”, – цитує Лавриновича “Урядовий кур’єр”.

Крім того, Лавринович зазначив, що така модель існує в урядах європейських держав: “це європейський досвід, в урядах багатьох країн Євросоюзу віце-прем’єри одночасно є міністрами, – додав Лавринович.

Відзначимо, Президент України Віктор Янукович просить парламент прискорити підготовку законодавчої бази для подальшого проведення адмінреформи і розглянути 15 законопроектів, 7 з яких стосуються її реалізації.

Теги:

адміністративна реформа

Джерело:

РБК-Україна

Комментарии