Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Україна немає системи обліку публічної інформації в органах влади.

0 45

Про це на прес-конференції повідомив заступник директора департаменту інформаційної політики Держкомтелерадіо Єгор Радієвський.

Він нагадав, що створення відповідної системи передбачено законом про доступ до публічної інформації.

“Основна організаційно-технічна проблема реалізації положень закону – створення системи обліку публічної інформації. У жодному органі такої системи не створено в тому форматі, у якому це передбачено законом. Звичайно, є певні спроби, наприклад, у Донецькій і Хмельницькій облдержадміністраціях створили більш-менш адекватні системи, але й вони не відповідають нормам закону”, – зазначив Радієвський.

Така ситуація, на думку чиновника, склалась у зв’язку з тим, що законодавці, включаючи до закону норму про систему обліку публічної інформації, не врахували, що це призведе до фактичної заміни існуючої системи реєстрації документообігу в органах виконавчої влади.

А ця процедура, зі слів Радієвського, дорога й потребує великої кількості часу.

Для вирішення цього питання Держкомтелерадіо пропонує централізовано закупити програмний продукт, на якому буде функціонувати система обліку публічної інформації, і об’єднати цю систему із системою електронного документообігу.

Як повідомляло агентство, закон про доступ до публічної інформації набув чинності 9 травня 2011 року.

7 травня 2012 року Кабінет Міністрів запропонував Верховній Раді посилити відповідальність чиновників за обмеження доступу до інформації.

Адміністрація Президента констатувала надання органами влади громадянам 33 350 відповідей за рік чинності закону про доступ до публічної інформації.

Теги:

публічна інформація

Джерело:

Українські новини

Залиште коментар