Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Україна комфортна для “злодіїв в законі”

0 18

Україна є комфортною країною для “злодіїв у законі”, які знову і знову повертаються в країну після видворення та заборони в’їзду, зазначає заступник начальника Головного управління у боротьбі з організованою злочинністю МВС України Віталій Стрижак.

Відповідаючи на питання про те, з якої причини це відбувається, заступник начальника ГУБОЗ сказав: “У різних країнах колишнього СНД правоохоронці, як і ми, проводять широкомасштабні операції. Але у нас зараз дуже комфортно – законодавство не передбачає ні адміністративної, ні кримінальної відповідальності за в’їзд у країну після видворення. Наприклад, ми забороняємо в’їзд на 3 або 5 років. Ловимо “злодія в законі” другий, третій раз, але законодавство не передбачає будь-якої відповідальності. Спіймали – ще раз можна видворити”.

За словами Стрижака, в інших країнах колишнього СНД передбачена така відповідальність, а в Грузії до кримінальної відповідальності осіб залучається тільки за те, що є “злодієм у законі”. “А відмовитися від того, що ти “злодій в законі”, просто “по понятіям” не мають права”, – додав заступник начальника ГУБОЗ.

Стрижак повідомив, що законодавчого врегулювання потребує питання відповідальності за перетин кордону після видворення та заборони в’їзду: “Держава забороняє в’їзд. Людина потім приїжджає через місяць, а ми нічого не можемо зробити. Ні адміністративної, ні кримінальної відповідальності немає. Ми виступаємо за те, щоб у цьому була відповідальність”.

Заступник керівника главку зазначив: “Ми підготували законопроект. Думаю, найближчим часом він буде розглянутий. Підтримають його чи ні – не знаю, але з такою ініціативою ми виступаємо”.

Залиште коментар