Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Україна хронічно затягує виконання вирішень Євросуду

0 13

Україна входить в десятку країн разом з Болгарією, Грецією, Італією, Молдовою, Польщею, Росією, Румунією і Туреччиною, в яких спостерігаються значні затримки у виконанні вирішень Європейського Суду з прав людини. Про це в інтерв’ю «Сьогодні» заявила депутат-регіонал Ірина Бережна, голова підкомітету комітету Верховної Ради України з питань правосуддя.

«Найбільш поширеною причиною звернення українських громадян до Європейського Суду з прав людини є порушення права на справедливий судовий розгляд. Далі слідують питання стосовно права власності, невиплати заробітної плати, незаконне затримання або позбавлення волі», – розповіла депутат.

Дуже часто юристи в Страсбурзі стикаються з проблемою неможливості або запізнілого виконання судових рішень.

Проте, за словами Бережної, 15 жовтня 2009 року Європейський Суд з прав людини прийняв перше, так зване, пілотне рішення у справі «Юрій Іванов проти України», яке набрало чинності 15 січня 2010 року. «Цим рішенням Європейський Суд зобов’язав Україну протягом року розробити механізм, який здатний  забезпечити адекватну компенсацію за невиконання або затягування виконання рішень українських судів відповідно до принципів Європейської Конвенції з прав людини і закріпити його на законодавчому рівні.

Теги:

ЄСПЛ

Джерело:

Обозреватель

Залиште коментар