Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Україна закупить медичне обладнання за кошти Уряду Японії

0 58

Україна та Японія підписали угоду про надання Уряду України гранту непроектного типу на закупівлю критично важливого обладнання для наших лікарень. На рахунок МОЗ уже перераховано 300 мільйонів японських єн (понад 2 мільйони доларів США), які найближчим часом будуть спрямовані на закупівлю необхідного обладнання та матеріалів.

«Понад 9 місяців повномасштабної війни світ гуртується навколо України та її потреб. Російські окупанти не лише прицільно руйнують наші медичні заклади, а й викрадають численне обладнання та витратні матеріали. Разом із міжнародними партнерами ми працюємо над тим, аби забезпечити лікарні на деокуповнаих територіях критично важливим обладнанням, яке рятуватиме найцінніше – життя наших пацієнтів», – розповів заступник Міністра охорони здоров’я Олексій Яременко.

За його словами, за грант від Уряду Японії Україна планує суттєво покращити матеріально-технічну базу медзакладів. Зокрема, буде закуплене важливе обладнання та супутні матеріали, а також проведене навчання медиків.

З початку війни Японія вже надала потужну підтримку медичній системі України. Навесні від японської компанії Fujifilm надійшли ультрапортативні рентгенівські системи, завдяки яким здійснюється своєчасний скринінг на туберкульоз у внутрішньо переміщених українських пацієнтів. Обладнання покращило доступ до сучасної діагностики легеневих захворювань, у тому числі виявлення туберкульозу.

Також напередодні, у 2014 та 2015 роках, Уряд Японії надавав Україні гранти непроектного типу на закупівлю спеціального обладнання для медзакладів та дослідницьких установ.

Нагадаємо, навесні МОЗ повідомляло, що Японія планує надати кошти на закупівлю критично важливого обладнання для українських лікарень.

 

 

Міністерство охорони здоров’я України

Залиште коментар