Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Україна — найгірша в Європі за рівнем корупції

0 17

Україна цього року зберегла за собою 144-те зі 177 місць у рейтингу країн за індексом сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index), складеному Transparency International. Це найгірший показник серед країн Європи.

Так, Росія займає 127-ме місце, Білорусь — 123-тє, Молдова — 102-ге, Польща — 38-ме. Україна ж ділить свою позицію з Камеруном, Іраном, Нігерією, Центральноафриканською Республікою та Папуа Новою Гвінеєю, пише «КоммерсантЪ-Украина».

Аналітики Transparency International знизили загальну оцінку рівня корумпованості України за рік з 26 до 25 балів за 100-бальною системою. При цьому не виключається, що країна, яка стабільно залишається в групі «підвищеного ризику», в наступному може погіршити свій показник.

За параметром політичної та фінансової корупції Україна опустилася на 10 пунктів. Основні проблеми ділових кіл — монополізація бізнесу, неможливість довгострокового планування бізнесу, а також його окупація державними корупціонерами.

Політика української влади у сфері регулювання бізнесу в звіті оцінюється вкрай невисоко. Зокрема, процедури отримання дозволів на ведення бізнесу корумпуються все більше, процвітає хабарництво при взаємодії з держорганами тощо.

Зазначимо, що згідно глобальному огляду конкурентоспроможності, складеному Всесвітнім економічним форумом, Україна за рік впала на 11 позицій, зайнявши 84-те місце зі 148. Водночас у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business (розраховується Світовим банком та IFC) наша країна була названа лідером за обсягом проведених реформ — її рейтинг піднявся на 25 позицій, до 112-го місця. При цьому в СБ пояснюють, що їх дослідження базується на аналізі законодавчих змін і не враховує реальну практику імплементації та застосування норм.

Джерело:

Ракурс

Залиште коментар