Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Указ В.Ющенка щодо ліквідації Окружного адмінсуду обумовлений необхідністю створення умов для здійснення судочинства, – Мін”юст.

0 13

Указ Президента України Віктора Ющенка щодо ліквідації Окружного адміністративного суду обумовлений необхідністю створення умов для здійснення адміністративного судочинства. Про це йдеться у заяві Міністерства юстиції. Зокрема, в заяві йдеться: “Суди загальної юрисдикції утворюються та ліквідуються Президентом України за поданням міністра юстиції України, погодженим з головою Верховного Суду України або головою відповідного вищого спеціалізованого суду, як це визначено частиною першою статті 20 Закону України “Про судоустрій України”. Крім того, частина третя цієї статті встановлює, що підставами для утворення чи ліквідації суду є зміна адміністративно-територіального устрою, передислокація військ, або реорганізація Збройних Сил України, зміна визначеної цим Законом системи судів, а також інші підстави, передбачені законом.

Таким чином, прийняттю коментованого указу Президента України передувало внесення 14 травня 2008 року головою Вищого адміністративного суду України О.Пасенюком подання міністру юстиції. Відповідно, міністром юстиції 27 серпня 2008 року внесено подання Президенту України щодо ліквідації Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Центрального і Лівобережного окружних адміністративних судів міста Києва.

Вищезазначені дії були обумовлені необхідністю створення реальних умов для можливості здійснення адміністративного судочинства на території міста Києва у строки, визначені процесуальним законодавством. Практика засвідчує, що на сьогодні на розгляд Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла значна кількість справ, які досі не розглянуті у зв’язку з великим навантаженням на суддів.

Так, залишок нерозглянутих справ станом на кінець першого півріччя 2008 року становив 63%. Така ситуація призводить до порушення конституційних прав громадян на забезпечення ефективного судового захисту та вирішення спорів у розумні строки.

Зміни у формуванні системи адміністративних судів є не останніми. Як засвідчує практика діяльності цих нещодавно створених судів, задля забезпечення можливості виконання покладених на них завдань є необхідним внесення відповідних коректив.

Зокрема, 15 жовтня 2008 року міністром юстиції внесено Президенту України подання щодо утворення Житомирського та Вінницького апеляційних адміністративних судів”.

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар