Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Угода «Міський громадський транспорт II» передбачає закупівлю нового екотранспорту для 18 українських міст

0 3

Верховна Рада ратифікувала кредитну угоду «Міський громадський транспорт II» між Україною та ЄІБ. Друга фаза проекту «Міський громадський транспорт» передбачає закупівлю для парків громадського транспорту в українських містах нового екотранспорту.
Проект фінансується за кошти Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) у рамках ініціативи Міністерства інфраструктури України.
 «Якісний громадський транспорт — один із ключових запитів на зміни жителів українських міст. Тому на рівні держави було прийнято рішення про підтримку регіональних ініціатив і відкриття можливості для місцевої влади до інвестицій в оновлення транспортних парків.
Завдяки реалізації ІІ фази проекту «Міський громадський транспорт» щонайменше 18 українських міст зможуть отримати нові електричні автобуси, трамваї, тролейбуси, потяги метрополітену, а також модернізувати трамвайні та тролейбусні лінії. Це сучасний екотранспорт, який знизить рівень забруднення повітря у містах, а також створить додаткові умови для розбудови енергетичної незалежності країни», — розповів Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.
Міста-учасники проекту
Для реалізації другої фази проекту попередньо обрано 18 міст, а саме: Сєвєродонецьк, Вінниця, Ужгород, Черкаси, Кременчук, Біла Церква, Мелітополь, Кам’янське, Хмельницький, Тернопіль, Кривий Ріг, Дніпро, Луцьк, Запоріжжя, Львів, Полтава, Одеса та Чернівці.
Фінансові особливості угоди
Кредит ЄІБ складає 200 млн євро, а термін його погашення — 22 роки. Загальна вартість двох фаз проекту «Міський громадський транспорт II» складає 400 млн євро.
Очікується, що перша партія екотранспорту буде поставлена цьогоріч.
Нагадаємо, в грудні 2020 року Уряд України та Європейський підписали угоду про реалізацію ініціативи «Міський громадський транспорт України ІІ». Вона є другою фазою проекту «Міський громадський транспорт», який реалізовувався в Україні з 2017 року.
Завдяки йому вже оновлюється парки громадського транспорту в Києві, Харкові, Львові, Тернополі, Луцьку, Сумах, Запоріжжі, Одесі, Миколаєві, Івано-Франківську і Чернівцях.
Міністерство інфраструктури України

Залиште коментар