Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Угорщина почала видавати українцям біометричні пропуски

0 10

Сьогодні, 5 вересня, Угорщина почала видавати громадянам України пластикові пропуски, що містять біометричну інформацію, в рамках малого прикордонного руху.

За словами консула генерального консульства Угорщини в Ужгороді Ендре Саліпскі, пропуски будуть містити цифрове фото та цифрові відбитки пальців, їх будуть робити при подачі заяв у консульствах Угорщини в Ужгороді та Береговому. Він зазначив, що процедура отримання відбитків пальців є обов’язковою для осіб, яким виповнилося 6 років, від неї звільняються тільки особи, щодо яких застосування процедури фізично неможливо.

Повідомляється, що заявники, які мають право на отримання дозволу малого прикордонного руху, замість наклейки в діючий закордонний паспорт будуть отримувати дозвіл у вигляді пластикової картки. Зазначається, що термін виготовлення біометричних перепусток складе від 21 до 30 днів, так як їх виготовлятимуть не в консульстві, а в друкарні в Будапешті, консульства не зможуть брати на себе зобов’язання про видачу дозволів за більш короткий термін.

Збір за дозвіл малого прикордонного руху та умови його безкоштовності залишаються незмінними: ціна видачі дозволу становила 20 євро, безкоштовно дозволи отримують пенсіонери, діти до 18 років, особи до 21 року, що перебувають на утриманні, та особи з інвалідністю.

Раніше видані дозволи малого прикордонного руху, які були вклеєні в закордонний паспорт, можуть використовуватися до закінчення терміну їхньої дії.

Впровадження біометричних паспортів є зобов’язанням України, взятим на себе в рамках плану дій щодо введення безвізового режиму з Європейським Союзом.

Нагадаємо, 5 квітня 2010 року набув чинності Візовий кодекс Європейського Союзу, за яким планується поступово ввести практику збору біометричної інформації (відбитків пальців) в осіб, що подають документи на отримання віз. До України ці вимоги поки не відносяться.

Теги:

біометричні дані, малий прикордонний рух

Джерело:

Кореспондент

Залиште коментар