Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

УБОЗ спіймав суддю на хабарі

0 24

Працівники УБОЗ ГУМВС України у Львівській області задокументували факти одержання хабара та зловживання впливом суддею одного з судів області.

Як встановлено, у провадженні служителя Феміди перебувала адміністративна справа відносно місцевого мешканця, який порушив правила про валютні операції (ст. 162 Кодексу України про адміністративні правопорушення). За накладення мінімального стягнення та повернення частини вилучених коштів суддя спочатку вимагав 900 доларів США, а коли їх отримав, то вирішив, що це недостойна оплата та зажадав ще 300.

Окрім цього, «законник», дізнався, що аналогічні матеріали відносно цієї ж особи є у провадженні іншого судді, й запропонував зайнятись улагодженням і цього питання, оцінивши свої послуги в 1 тис. доларів США. Про це повідомили в прес-службі ГУБОЗ.

Працівниками управління по боротьбі з організованою злочинністю зібрано достатньо доказів, у результаті чого Генеральною прокуратурою України порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 368 (хабарництво) та ч. 2 ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України. Наразі вирішується питання щодо зняття зі зловмисника статусу недоторканності.

Судді-хабарнику загрожує позбавлення волі строком до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

У цьому році спецпідрозділи по боротьбі з організованою злочинністю МВС України викрили 9 суддів-хабарників.

Теги:

хабарництво

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар