Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У Європі шукають підтримки законодавчих та конституційних змін в Україні

0 16

Радник Президента України – Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації АПУ Марина Ставнійчук у Страсбурзі зустрілася з Головою Європейської Комісії «За демократію через право» (Венеціанська Комісія) Джанні Букіккіо.

М.Ставнійчук і Дж.Букіккіо обговорили питання, пов’язані із реформуванням правової системи України та приведенням її у відповідність до європейських стандартів. Окремо обговорювалися питання спільної діяльності України та Венеціанської Комісії у здійсненні конституційної реформи в Україні, зокрема щодо організації та роботи Конституційної Асамблеї. Про це повідомляє офіційний сайт Президента України.

Марина Ставнійчук зазначила, що майбутнє конституційне оновлення має відбуватися за умов широкої професійної дискусії, відкритого суспільного діалогу і загалом політично незаангажованого процесу.

Сторони також обговорили підготовку законопроекту «Про свободу мирних зібрань». При цьому було позитивно відзначено прогрес української сторони, досягнутий у підготовці пропозицій щодо змісту майбутнього закону, та висловлено сподівання на його швидкий розгляд Верховною Радою України.

У ході зустрічі також було обговорено підготовку до другого читання законопроекту «Про громадські організації». Джанні Букіккіо позитивно оцінив баланс, досягнутий між виконанням положень Рекомендацій Комітету Міністрів державам-членам Ради Європи «Про правовий статус неурядових організацій в Європі» та особливостями національної системи реєстрації громадських організацій. Після ухвалення Закону «Про громадські організації» Україна отримає механізм законодавчого врегулювання у сфері реалізації одного з основоположних прав особи у демократичному суспільстві – права на об’єднання, яке в нашій державі фактично не оновлювалося протягом останніх 20 років.

Іншими питаннями порядку денного зустрічі стали питання підготовки законопроектів «Про прокуратуру» та «Про адвокатуру», які мають стати завершальним етапом у реформуванні системи кримінального судочинства в Україні. Марина Ставнійчук поінформувала співрозмовника, що відповідно до Плану заходів із виконання обов’язків та зобов’язань України, що випливають з її членства в Раді Європи, затвердженого Президентом України, робота над цими законопроектами буде завершена після остаточного прийняття нового Кримінального процесуального кодексу, який зараз перебуває на розгляді парламенту.

Теги:

конституційна реформа, Ставнійчук Марина

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар