Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У ВР зареєстровані зміни до ГПК щодо запобігання затягуванню розгляду справи

0 15

У Верховній Раді України зареєстрований законопроект, котрим пропонується внести зміни до Господарського процесуального кодексу України (ГПК) для запобігання затягуванню розгляду справи господарським судом. Проектом (№ 8706 від 17.06.2011 р.), ініційованим фракцією ПР, пропонується внести зміни до статей 25, 52, 79, 91, 106 та 121-2 Господарського процесуального кодексу України.

Зокрема, наголошується, що у Господарському процесуальному кодексі України 2010 р. є низка процесуальних прогалин, якими користуються недобросовісні сторони для затягування розгляду справи по суті.

Такими процесуальними прогалинами, зокрема є:

1. Подання апеляційної скарги на неіснуюче рішення або ухвалу.

2. Подання апеляційної скарги на рішення або ухвалу, за наслідками розгляду якої апеляційною інстанцією вже була прийнята постанова.

3. Подання скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби поза строком такого оскарження, без надсилання копії скарги органу ДВС, а також повторне оскарження одних і тих же дій (бездіяльності) органів ДВС.

4. Не врегулювання в ГПК питання зупинення процесуальних строків у випадку, якщо господарський суд надіслав справу до апеляційної або касаційної інстанції у зв’язку з надходженням апеляційної або касаційної скарги (згідно статей 91, 106, 109 ГПК).

На думку авторів, прийняття зазначеного проекту закону дозволить усунути суттєві законодавчі перешкоди для швидкого та своєчасного розгляду справ господарськими судами України.

Теги:

Господарський процесуальний кодекс України

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар