Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У Верховному Суді України проаналізовано судову практику розгляду цивільних справ, що виникають із договорів страхування

0 21

Актуальність цього аналізу зумовлена передусім наявністю суперечливої судової практики як із добровільного, так і обов’язкового страхування, особливо — встановленого Законом України від 1 липня 2004 року № 1961-IV «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».

У процесі вивчення справ проаналізовано судову практику зі спорів щодо укладення договору страхування; умов та порядку стягнення страхових виплат у судовому порядку, в тому числі за відсутності рішення про відмову страховика у такій виплаті; визначення розміру страхової виплати та шкоди, завданої застрахованому майну. Розглянуто також судову практику щодо спорів, пов’язаних із випадками, які за договором страхування не визнаються страховими, а також спорів щодо здійснення страхових виплат третім особам, на користь яких укладено договір страхування.

Зроблено висновки і з найбільш спірних питань судової практики, зокрема щодо можливості поширення на відносини страхування норм Закону України від 12 травня 1991 року № 1023-XII «Про захист прав споживачів» та застосування судами норм статті 625 Цивільного кодексу України щодо відповідальності за порушення грошового зобов’язання зі спорів, що виникають з договорів страхування.

Крім того, в аналізі розмежовано поняття «регрес» і «суброгація» та сформульовано пропозиції щодо запровадження у запропонованій редакції статті «Суброгація» у Цивільний кодекс України та Закон України від 7 березня 1996 року № 85/96-ВР «Про страхування». Результати аналізу направлено до апеляційних судів та Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з метою забезпечення однакового застосування законодавства, яке регулює правовідносини страхування. Також планується опублікувати витяг із аналізу в журналі «Вісник Верховного Суду України».

Теги:

ВСУ, узагальнення судової практики

Джерело:

ВСУ

Залиште коментар