Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У Венеціанській комісії вважають законним рішення КС щодо закону про вибори

0 17

Венеціанська комісія не має заперечень щодо змін, внесених нещодавно Конституційним Судом України до закону про вибори народних депутатів. Про це на прес-конференції в Страсбурзі заявив секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт.

«Я думаю, що це законно, коли Конституційний Суд скасовує певні положення, які не відповідають Конституції», – сказав він.

За словами секретаря Венеціанської комісії, рішення КС щодо заборони голосування закордонним українцям за кандидатів, що висуваються за мажоритарними округами, не зустріло заперечень з боку експертів Комісії. «Наші експерти вважають, що це, в цілому, позитивний крок», – сказав Маркерт.

Разом з тим він зазначив, що було б дуже важливо, щоб українська влада утрималася від подальшого внесення змін до закону про вибори депутатів до парламентських виборів, призначених на кінець жовтня, оскільки до них залишилося не дуже багато часу.

Нагадаємо, нещодавно Конституційний Суд України схвалив два рішення, якими скасував можливість голосування закордонних українців за кандидатів, що висуваються за мажоритарними округами, а також про можливість одночасного висування кандидатів за партійними списками та за мажоритарними округами.

ЦВК створила 33 540 звичайних і спеціальних виборчих дільниць на виборах Верховної Ради в Україні й 114 виборчих дільниць за кордоном.

Теги:

Венеціанська комісія, КСУ, вибори народних депутатів

Залиште коментар