Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У Вашингтоні заговорили про “чорний список” українських посадовців

0 16

Швидка і вкрай критична реакція Єврокомісїї та урядів США, Великої Британії, Німеччини, Польщі, Франції, Росії, інших європейських країн абсолютно чітко свідчить про те, що довіра до законності процесу над Юлією Тимошенко за межами України дорівнює нулю. Про це у коментарі Тижню заявив колишній посол США в Україні (1998–2000), експерт Інституту Брукінґса Стівен Пайфер.

Він відзначив, що фактично всі міжнародні спостерігачі вважають процес політично мотивованим. «Це погано впливає на Україну, надалі шкодячи й без того заплямованій репутації її судової системи», – наголосив Пайфер.

«Чи може Україна долучитися до Європи, відвертаючись геть від європейських демократичних цінностей? І це занепокоєння вже сягнуло такої точки, коли цілком можливою є не лише критика, а й конкретніша реакція. ЄС може далі провадити перемовини з Україною щодо Угоди про асоціацію та всеохопну і поглиблену зону вільної торгівлі, але важко собі уявити, що вони будуть підписані, коли екс-прем’єр залишатиметься у в’язниці й буде усунута від участі в політичному процесі», – відзначив Пайфер. При цьому додав, що навіть якщо угоди підпишуть, що видається вкрай малоймовірним, лідери декотрих країн ЄС та Європейський парламент уже пообіцяли заблокувати їх ратифікацію.

«Грудневий саміт ЄС – Україна може опинитися під загрозою зриву. У Вашингтоні почали вже говорити про те, чи не скласти список українських посадовців, яким буде заборонено в’їзд так само, як це зробили щодо можновладців із Білорусі та Росії», – відзначив він.

Пайфер наголосив, що українська влада повинна усвідомлювати, що саме політична асоціація та всеохопна зона вільної торгівлі прокладають шлях для розвитку відносин ЄС та України.

Теги:

євроасоціація, справа Ю.Тимошенко

Залиште коментар