Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У Україні хочуть створити фінансову поліцію

0 13

У Україні вже в 2013 році може бути створена фінансова поліція за прикладом низки європейських країн, де дана структура підпорядкована Міністерству фінансів.

Як повідомляє “КоммерсантЪ-Украина”, уряд розробив законопроект, яким передбачається скорочення повноважень СБУ, МВС і ГПУ з розслідування злочинів в економічній сфері. Функції податкової міліції, фінансової розвідки і оперативно-розшукової діяльності планується об’єднати в новому відомстві, компетенцією якого і стане виявлення і розслідування податково-митних порушень, фактів відмивання грошей, злочинів в банківській і бюджетній сферах.

Законопроект “Про фінансову поліцію в Україні” розробив віце-прем’єр-міністр соціальної політики Сергій Тігіпко спільно з громадською організацією “Реформаторський клуб”.

В рамках даного законопроекту Державна податкова служба (ДПС) втратить повноваження оперативно-розшукової діяльності і досудового слідства, не зможе займатися пошуком платників, які ухиляються від оподаткування, а також виявленням і розслідуванням фактів відмивання і легалізації грошей, отриманих злочинним шляхом. Держмитниці доведеться передати свої функції по виявленню, припиненню і розкриттю контрабанди і порушень митних правил. Окрім цього, законопроект передбачає обмеження компетенції СБУ, у функції якої зараз входить захист національних економічних інтересів і розшук осіб, що переховуються, чи скоїли злочини в економічній сфері. У СБУ заявили, що в основному негативно відносяться до спроб позбавити відомство частини повноважень.

МВС в рамках реформи втратить доступ на територію і в приміщення підприємств – це буде можливо лише в разі переслідування злочинця або припинення злочину, що загрожує життю людей. Право проведення перевірок за фактами порушення може бути можливе лише за зверненням фізичних або юридичних осіб, а перебування на земельній ділянці або в житловому приміщенні без дозволу громадян запропоновано заборонити.

 

Теги:

податкове право, фінансова поліція

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар