Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У Україні дозволять приватизацію озер

0 16

Міністерство екології і природних ресурсів розробило законопроект із змінами до Водного кодексу, якими пропонується вписати в нього можливість володіння на правах приватної власності водою озер і ставків.

Зокрема, в документі виписана нова редакція 6-ої статті Водного кодексу. Згідно Водного кодексу, що діє, водні об’єкти можуть надаватися виключно в користування. Проте за Земельним кодексом, місцеві ради або органи виконавчої влади можуть безкоштовно віддати фізичній особі у власність замкнуте водоймище площею до 3 га за умови його розташування у межах земельної ділянки, що належить фізичній особі на правах приватної власності. Одночасно, дозволена приватна власність на землі водного фонду.

Іншими словами, людина може мати у власності землю під озером або ставком, але саме водоймище, за профільним законодавством, належить українському народові. У пропонованій редакції вказаної статті Водного кодексу прописана згадана норма Земельного кодексу, яка дозволяє володіти на правах приватної власності водними об’єктами до 3 га у межах приватної земельної ділянки.

Теги:

водний фонд, приватизація

Джерело:

Левый берег

Залиште коментар