Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У Сумській області викрито суддю, який завдав збитку державі на 99 млн. грн

0 11

У Сумській області викрито суддю Шосткінського міськрайонного суду, який своїми протиправними діями завдав державі збитку на 99 мільйонів гривень. Про це повідомив перший заступник прокурора Сумської області Сергій Кулинич.

За його словами, встановлено, що згаданий суддя виніс незаконну ухвалу, якою визнав податки, збори і обов’язкові платежі одного з підприємств Шостки, стягнуті з нього рішенням господарського суду м. Києва ще в липні 2003 року (яке вступило в законну силу), сплаченими і такими, що не підлягають повторній сплаті і стягненню.

Таким чином, вийшло, відзначають в прокуратурі, що рішення вже виконане і пред’являти його органам державної виконавчої служби немає необхідності.

В той же час, відзначив Кулинич, зловмисник розглянув протягом 10 діб вказану цивільну справу з порушенням правил підвідомчості за обставинами, які вже були розслідувані у іншій судовій справі, не привернувши до розгляду відповідних сторін. У вересні 2007 року дане рішення було оскаржене прокуратурою Сумської області в апеляційному порядку, а в грудні того ж року апеляційний суд його відмінив і направив на новий розгляд. Проте Шосткінський міськрайонний суд ухвалив нове рішення, яким позов залишено без задоволення.

В результаті протиправних дій судді державний бюджет недоотримав понад 99 млн. грн., що є тяжкими наслідками. По цьому факту прокуратура Сумської області порушила відносно згаданого судді кримінальну справу за частиною 2 ст. 375 Кримінального кодексу України (ухвала суддею (суддями) свідомо неправосудного вироку, рішення, визначення або ухвали). Слідчим відділом відомства почато досудове слідство.

Джерело:

proUA.com

Залиште коментар