Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У США заблоковані рахунки банку «Фінанси та Кредит»

0 24

На вимогу компанії Cargill нью-йоркський суд заблокував коррахунки банку «Фінанси та Кредит», підконтрольного депутатові Костянтину Жеваго. Про це пише «Дело».

У розпорядженні видання опинився документ, який свідчить про те, що коррахунки банку «Фінанси та Кредит» в американських банках American Express Bank, Citibank, The Bank of New York Mellon і Deutsche Bank Trust Company Americas, а також деяких інших фінустановах США заблоковані.

Як пише видання, це сталося через те, що банк «Фінанси та Кредит» не виконав у строк і в повному обсязі свої зобов’язання перед американською компанією Cargill. У лютому цього року банк повинен був повернути Cargill $44,4 млн., але цього не зробив. З урахуванням відсотків і штрафів на кінець червня борг банку перед Cargill складав $48,9 млн.

«Існує неврегульована заборгованість перед компанією Cargill, яку банк «Фінанси та Кредит» не оскаржує. Переговори ведуться в рамках загального процесу переговорів з реструктуризації заборгованості банку перед іноземними інвесторами», – повідомила начальник управління зі зв’язків із громадськістю банку «Фінанси та Кредит» Наталія Нападовська.

Для переговорів щодо реструктуризації цього боргу в червні банк «Фінанси та Кредит» залучив фінансового консультанта – американський інвестбанк Morgan Stanley, представництво якого в Україні очолює екс-міністр фінансів Ігор Мітюков. Проте, відзначає видання, їх участь у переговорному процесі поки не принесла очікуваних результатів.

Як відзначає видання, Cargill – один із найвимогливіших кредиторів українських банків. Подібну агресивну практику компанія вже застосовувала відносно ПУМБа. Через несплату боргу був арештований коррахунок цієї фінустанови в американському Banker Trust. У результаті ПУМБ пішов на поступки, підписавши світову угоду зі своїм кредитором. «Рахунок уже розблокували, решта кредиторів поводиться спокійно», – говорить голова правління ПУМБа Рафал Ющак. Він не повідомив, чи погасив банк борг перед Cargill, але уточнив, що виплати йдуть згідно із узгодженим графіком.

Видання відзначає, що не домовився з компанією Cargill і банк «Надра». Борг фінустанови перед американською компанією складає близько $127 млн.

Видання також відзначає, що на даний момент відомий тільки один випадок, коли американці пішли назустріч українській фінустанові. Cargill дав принципову згоду на реструктуризацію боргів Укрпромбанку на суму близько $86 млн. після рекапіталізації його державою. Правда, пише видання, і в цьому випадку не все гладко. Як відомо, однією з основних умов рекапіталізації Укрпромбанку є згода його кредиторів на реструктуризацію зовнішніх боргів фінустанови. У Міністерстві фінансів стверджують, що отриманих гарантій від кредиторів Укрпромбанку недостатньо.

Джерело:

proUA

Залиште коментар