Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У рейтингу сотні найбільших хабарів половину задокументовано у сфері земельних відносин

0 11

Про це повідомив заступник Міністра внутрішніх справ України Сергій Черних під час брифінгу в МВС України щодо декриміналізації у сфері земельних відносин.

Заступник міністра навів таку статистику: минулого року викрито понад 2,7 тис. злочинів, пов’язаних із незаконними операціями із землею, серед них — понад 1,6 тис. злочині у сфері приватизації землі.

Також під час брифінгу заступник міністра внутрішніх справ України перелічив найбільш характерні тіньові схеми скоєння злочинів у сфері земельних відносин. Так, серед них – посадові зловживання при виділенні земельних ділянок та хабарництво; надання земельних ділянок юридичним особам (садівничі товариства, гаражні кооперативи) з включенням до списків підставних осіб; переведення земель сільськогосподарського призначення в інші категорії та надання їх у приватну власність без нарахування та сплати суми втрат сільськогосподарського виробництва; використання земель не за цільовим призначенням та їх забруднення; заволодіння земельними ділянками шляхом підроблення документів на право власності або рішень органів влади; незаконне надання земель в оренду; самовільне зайняття земельних ділянок, у тому числі їх незаконне використання для видобування корисних копалин.

За виявленими злочинами предметом протиправних посягань стали понад 31 тис. га земель, у тому числі 24,4 тис. га – сільськогосподарського призначення, понад 1,7 тис. га – оздоровчого, рекреаційного, природоохоронного, історико-культурного призначення і лісового фонду та 11,3 тис. га – пов’язаних із самовільним захопленням.

До кримінальної відповідальності притягається 1,4 тис. посадових осіб. Сума збитків за порушеними кримінальними справами становить 675 млн гривень. За закінченими провадженням кримінальними справами відшкодовано 127,1 млн. грн. та повернуто 4,7 тис. га земель. До суду направлено кримінальні справи за 1,3 злочинами щодо незаконних операцій із землею. Загалом притягнуто до відповідальності та звільнено з займаних посад 253 посадовців органів влади, 242 – місцевого самоврядування, 99 – органів Держкомзему.

Теги:

хабарництво,землекористування

Джерело:

МВС

Залиште коментар