Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У Раді зареєстровано законопроект про заборону куріння за кермом

0 17

Группа депутатів Верховної Ради пропонують парламенту заборонити куріння тютюнових виробів водіям транспортних засобів. Про це йдеться в законопроекті № 8326 Про внесення змін до законодавчих актів України (у частині вдосконалення окремих положень про продаж, маркування, рекламу та заборону паління тютюнових виробів), зареєстрованому в Раді 1 квітня.

У пояснювальній записці зазначено, що куріння водіїв за кермом призводить до численних дорожньо-транспортних пригод і пожеж, особливо в літній час.

Приміром, зазначають автори, у Великобританії в законі Про правила дорожнього руху закріплено як правопорушення куріння водієм за кермом і встановлено штраф у розмірі 5 тис. у.о., також законодавством Кіпру передбачено штраф за куріння водія за кермом.

Крім того, законопроект передбачає додаткове зазначення на пачці, коробці або сувенірній упаковці тютюнової продукції, а також в рекламі тютюнових виробів інформацію про вміст моноксиду вуглецю в димі однієї сигарети.

У пояснювальній записці до проекту зазначено, що вплив моноксиду вуглецю є дуже небезпечним для організму людини, і така небезпека збільшується внаслідок того, що він не має запаху – отруєння може настати непомітно.

Автори документа наголошують, що навіть незначна кількість моноксиду вуглецю, який надходить у повітря і вдихається людиною, може викликати нудоту і запаморочення – вдихання повітря, в якому міститься 0,3% окису вуглецю за обсягом, може призвести до смерті людини.

Крім того, депутати пропонують ввести на законодавчому рівні термін “тютюн орального вжитку”, яким визначити всі тютюнові продукти, які вживаються орально, крім продуктів, які курять або жують, створені повністю або частково з тютюну у вигляді пилу, маленьких частинок, або в їх комбінації, особливо ті, які представлені у дозованих або пористих конвертах або у вигляді, який передбачається для продукту, готового до вживання.

Як повідомлялося, 31 березня в Києві набула чинності заборона на продаж алкогольних, слабоалкогольних напоїв, столового вина, пива (крім безалкогольного) і тютюнових виробів у кіосках площею менш ніж 40 кв. метрів.

Джерело:

Кореспондент

Залиште коментар