Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У податковій планують скасувати низку податкових пільг

0 16

Посилення фіскального тиску в умовах низького економічного зростання не зупиняє Податкову і Мінфін від нових спроб зібрати більше податків з бізнесу.

Щоб отримати додатково 3,5 млрд гривень, податківці пропонують ліквідувати пільги з податку на прибуток, посилити контроль за підакцизними товарами та спростити стягнення податкових боргів, пише “Комерсант-Україна”.

На останньому засіданні уряду був схвалений законопроект про внесення змін до Податкового кодексу, розроблений ДПС і Мінфіном, який з 2013 року скасує пільги з податку на прибуток на 2,3 млрд гривень.

Преференцій позбудуться виробники дитячого харчування, авіа-і суднобудування, готелі, аграрне машинобудування, виробники біопалива.

“Найжорсткіша дискусія була по цій нормі. Було вирішено провести інвентаризацію кількості податкових пільг. Якщо вони відповідають економічній суті, то ми обома руками “за”, якщо ж неефективні – їх потрібно змінювати”, – заявив глава ДПС Олександр Клименко.

В уряді сумніваються і в необхідності надання ДПС права стягувати без судових рішень податковий борг на суму до 100 мінімальних зарплат (тобто до 110 тис гривень).

Клименко запевняє, що у відомства немає мети посилити тиск на бізнес: списання коштів з рахунків банків відбуватиметься тільки в разі несплати підприємством зобов’язань, заявлених ним у декларації.

Частина поправок стосуються підакцизної продукції.

У ДПС планують встановити шестимісячний строк використання марок акцизного збору старого зразка у разі їх заміни на нові, а також ввести авансову сплату акцизу при їх придбанні.

Залиште коментар