Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У податковій нагадали: з нового року вводиться податок на квартири

0 17

З 1 січня 2013 року в Україні запроваджується податок на нерухоме майно, нагадує Державна податкова служба в м. Київ.

Зокрема, ставки податку для Києва за 1 кв. метр житлової площі для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, і житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, податок складе 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на перше січня звітного (податкового) року; для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, і житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів податок встановлений в 2,7% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року; квартира площею до 120 кв.м., житловий будинок площею до 250 кв.м, садовий або дачний будинок, об’єкт житлової нерухомості, що належить багатодітним сім’ям і приймальним сім’ям, в яких виховується троє і більше дітей не оподатковуються.

Податок обчислюють органи державної податкової служби (з об’єктів житлової нерухомості, фізичних осіб, що знаходяться у власності) і до 1 липня звітного року направляє платникові податків податкове повідомлення-рішення про суму податку, належній сплаті, і платіжні реквізити.

Фізичні особи сплачують податок протягом 60 днів з дня вручення ним податкового повідомлення-рішення.

Нагадаємо, в травні цього року Верховна Рада продовжила мораторій на введення в дію податку на нерухоме майно до 1 січня 2013 року. Тоді голова комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової і митної політики Віталій Хомутинник пояснив, що продовження мораторію пов’язане з тим, що Кабінетом міністрів до парламенту поданий законопроект, в якому пропонується нова концепція податку на нерухомість.

Теги:

податок на нерухомість

Залиште коментар