Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У НУНС просять Генпрокуратуру перевірити, чи законно суд забрав у Бандери Героя

0 17

Народний депутат від блоку «Наша Україна-Народна Самооборона» Зиновій Шкутяк просить Генеральну прокуратуру перевірити дотримання законодавства суддями Донецького окружного адміністративного суду при ухваленні рішення про визнання протиправним і таким, що підлягає скасуванню, указу про присвоєння лідерові Організації українських націоналістів в 30-50-х роках ХХ століття Степану Бандері звання Героя України.

Про це повідомила прес-служба партії «Наша Україна».

«Шкутяк звернувся в Генеральну прокуратуру з проханням перевірити дотримання чинного законодавства України суддями, які ухвалили рішення про скасування указу Президента України Віктора Андрійовича Ющенка про присвоєння Степану Бандері звання Героя України», – сказано в ньому.

При цьому депутат в своєму листі до генерального прокурора Олександра Медведька мотивує це звернення тим, що при ухваленні рішення суд мав залучити всі зацікавлені сторони, зокрема Ющенка і фахівців у галузі історії, з огляду на те, що особа Бандери викликає суперечки в суспільстві.

Шкутяк також відзначив, що вважає незаконним це рішення суду, оскільки згідно з положенням статті 19 Кодексу адміністративного судочинства адміністративні справи з оскарження нормативно-правових актів Президента вирішуються окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого розповсюджується на Київ.

Крім того, на його думку, Донецький окружний адмінсуд порушив вимоги статей 2 (завдання адміністративного судочинства), 6 (право на судовий захист), 155 (залишення позовної заяви без розгляду), 203 (підстави для залишення позовної заяви без розгляду або закриття провадження у справі) ці кодекси.

У зв’язку з цим, відзначає Шкутяк в листі, є підстави стверджувати про наявність в діях суддів складу злочину, передбаченого статтею 375 Кримінального кодексу (винесення суддею (суддями) свідомо неправосудного рішення).

Він просить Медведька поінформувати його про результати такої перевірки.

Нагадаємо, 2 квітня Донецький окружний адмінсуд визнав протиправним і таким, що підлягає скасуванню, указ про присвоєння Бандері звання Героя України.

Віце-прем’єр-міністр з гуманітарних питань Владимир Семиноженко вважає, що це судове рішення є підставою для скасування Президентом Віктором Януковичем указу Ющенка про присвоєння Бандері звання Героя України.

5 березня Янукович, перебуваючи з візитом у Москві (Росія), заявив, що має намір визначитися з долею указів про присвоєння звань Героя України Бандері і головнокомандувачу Української повстанської армії Роману Шухевичу до 9 травня.

Джерело:

proUA

Залиште коментар