Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У новому Кримінально-процесуальному кодексі передбачено суд присяжних

0 8

Президент Віктор Янукович наголошує, що проект нового Кримінально-процесуального кодексу передбачає неупереджений і швидкий розгляд кримінальних справ. Про це він сказав на засіданні робочої групи з питань реформування кримінального судочинства, повідомляє УНІАН.

Президент наголосив на тому, що проект кодексу забезпечує рівність і змагальність сторони обвинувачення і сторони захисту під час розгляду справи в суді. “Ми змінимо існуючу в Україні практику, коли суди демонструють відданість лише одній стороні процесу – обвинуваченню”, – сказав він.

Янукович назвав неприпустимим те, що в Україні процент виправдальних вироків набагато нижчий, ніж у європейських країнах, і становить лише 0,2% загальної кількості рішень суду. За його словами, у проекті кодексу пропонується істотно розширити права адвоката, який отримає можливість на рівні з прокурором вибирати та подавати докази до суду. Однією з основних переваг кодексу є втілення засадничних принципів гуманізму і забезпечення поваги до людської гідності.

Так, за словами Януковича, проект втілює заборону для суду розглядати як докази відомості, що були отримані незаконним шляхом, зокрема шляхом насильства. На утвердження стандартів гуманізму спрямовано також унеможливлення надмірного застосування судами запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

У кодексі передбачено, що особа, яка обвинувачується у вчиненні особливо тяжкого злочину, має право на розгляд її справи судом присяжних.

Також велику увагу приділено питанню охорони таємниці спілкування та приватного життя людини. Зокрема, встановлюється вичерпний перелік випадків, коли правоохоронні органи можуть здійснювати негласні слідчі дії. При цьому вони можуть здійснюватися лише за рішенням суду при вчиненні тяжких або особливо тяжких злочинів, зазначив президент.

Проектом встановлюється дієвий механізм судового контролю за діяльністю органів слідства. Підозрюваний та обвинувачений матимуть рівні права оскаржувати дії чи бездіяльність прокурора або суду, сказав Янукович.

Нагадаймо, нещодавно Верховна Рада відмовилася внести до порядку денного законопроект про запровадження в Україні суду присяжних. За відповідне рішення проголосував 101 депутат з 226 необхідних. Законопроект про суд присяжних вносили “бютівець” Сергій Власенко та депутат від НУ-НС Геннадій Москаль. Документом, зокрема, пропонувалося внести зміни до Кримінально-процесуального кодексу, передбачивши окрему процедуру розгляду кримінальних справ судом присяжних.

Теги:

Кримінально-процесуальний кодекс

Джерело:

Ньюс-Україна

Залиште коментар