Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У комітетах ВР: містобудівникам на замітку

0 30

Комітет з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва підтримує проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення відповідальності та вдосконалення державного регулювання у сфері містобудівної діяльності.

На засіданні Комітету зазначалося, що законопроект (реєстр. №8597) спрямований на вдосконалення державної політики у сфері містобудування, посилення та персоніфікацію відповідальності суб´єктів містобудування за порушення вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил, забезпечення стійкості, надійності та необхідної довговічності будівель і споруд.

Зокрема, проектом передбачається збільшити розміри штрафних санкцій за правопорушення у сфері містобудування, диференціювати запропоновані розміри штрафів залежно від категорії складності об´єктів, що будуються, передбачити персональну відповідальність окремих виконавців за правопорушення у сфері мостобудування тощо.

Відповідні зміни передбачається внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу, законів “Про електроенергетику”, “Про архітектурну діяльність” та деяких інших, а також викласти у новій редакції Закон “Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності”.

Згідно із проектом, правопорушеннями у сфері містобудівної діяльності є протиправні діяння (дії чи бездіяльність) суб´єктів містобудування – юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених законодавством, будівельними нормами, державними стандартами і правилами.

Зокрема, суб´єкти містобудування, які здійснюють проектування об´єктів, експертизу проектів будівництва, несуть відповідальність у вигляді штрафу за передачу замовнику проектної документації для виконання будівельних робіт на об´єкті будівництва, розробленої з порушенням вимог законодавства, містобудівної документації, вихідних даних для проектування об´єктів містобудування, будівельних норм, державних стандартів і правил, у тому числі за заниження категорії складності об´єкта будівництва:

проектна організація – у розмірі дев´яноста мінімальних заробітних плат;

експертна організація – у розмірі вісімнадцяти мінімальних заробітних плат.

Теги:

містобудівна діяльність, правове регулювання будівництва

Залиште коментар