Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У Харкові запрацює офіс безкоштовної юридичної допомоги

0 13

За його словами, до кінця весни 2012 р. проведуть конкурс серед адвокатів, які побажають працювати в офісі. У червні-липні також за конкурсом буде призначений директор офісу, який укладе договір оренди приміщення для нової структури і почне формувати штат. Очікується, що юридичну допомогу надаватимуть близько п’яти співробітників.

Розробляється також положення про оплату праці адвокатів, що працюватимуть. Є відповідний проект постанови Кабміну, згідно якій зарплата таких співробітників складе в середньому 4-5 тис.грн на місяць. Оплата залежатиме від завантаження адвоката.

Як повідомив харківський адвокат Максим Шевердін, центри безкоштовної правової допомоги не зможуть скласти конкуренцію приватним адвокатським конторам і об’єднанням, оскільки у них буде абсолютно інша клієнтська база: користуватися послугами правових центрів зможе лише строго обмежений перелік громадян, що потребують безкоштовної правової допомоги. Що стосується системи оплати адвокатів, що надають безкоштовну правову допомогу, то за основу повинні братися реально існуючі ставки. Причому ці ставки для різних регіонів України можуть відрізнятися: у Києві, наприклад, вони вищі, ніж в інших регіонах. Залучити до роботи в правових центрах кваліфікованих адвокатів можливо шляхом надання преференцій (встановлення рейтингу адвокатів, надання податкових або інших пільг тощо). “Ні в якому разі не можна використовувати примусові методи залучення адвокатів (як суспільне навантаження, встановлення відповідальності за ухилення від роботи в центрах), оскільки це приведе до того, що правова допомога буде неякісною. Роботу в таких центрах необхідно зробити престижною для адвоката”, – заявив М.Шевердін.

Теги:

безоплатна правова допомога

Джерело:

Статус Кво

Залиште коментар