Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У Чехії поставили під сумнів українські дипломи юристів

0 17

Верховний адміністративний суд Чехії ухвалив, що Пльзенський університет незаконно визнав чинними дипломи правників, які закінчили Закарпатський державний університет. Цю справу суд розглядав з кінця 2008 року.

Сто чеських правників мають дипломи, які видано Закарпатським державним університетом. Судова ухвала ставить під сумнів їхнє перебування в лавах чеської юстиції. А сумнів щодо повнозначності українських дипломів з’явився в колишнього Генерального прокурора Чехії – Ренати Весецької. На її подання Верховний адміністративний суд якраз і перевіряв умови співпраці двох університетів – Пльзеньського та Ужгородського. У поданні йшлося про численні фальсифікації з боку вишу України, що змушує, як писала Весецька, з підозрою ставитися до професійних якостей їхніх випускників.

Суд виявив грубі порушення в процедурі визнання ужгородських дипломів Пльзенським університетом і назвав її непрозорою. Варто уваги, що, перш ніж у Генеральної прокуратури Чехії, підозра закоренилася в чеської Адвокатської палати, яка категорично відмовилася надавати членство правникам, які дістали освіту в Закарпатському університеті.

Керівництво Палати обґрунтовувало своє рішення тим, що рівень викладання в незнаному українському університеті аж ніяк не відповідає вимогам чеської юстиції, і наводило конкретні приклади. Не менш варта уваги й інша подробиця. Пльзенський університет, а зокрема, його правничий факультет, уславився чи не найгучнішим за останній рік корупційним скандалом. Саме у Пльзні здобували вищу освіту десятки чеських політиків, законодавців, підприємців, поліцейських начальників, міністрів – аж до екс-прем’єра Станіслава Ґросса. Майже в усіх, як виявилося, дипломні роботи були плагіатами.

Залиште коментар