Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У 2012-му відбулося 20 випадків побиття журналістів

0 22

За останній рік відбулося близько двадцяти випадків побиття журналістів, але ніхто за це не відповів.

Про це в ефірі 5 каналу заявив голова парламентського комітету зі свободи слова Юрій Стець.

“За останній тільки рік є близько двадцяти випадків побиття – не перешкоджання, а побиття журналістів. По жодному з цих випадків, жодна людина не відповіла. Тому, коли виходить Президент і говорить: ми захищаємо свободу слова, це основа демократичної держави – це бла, бла, бла”, – сказав він.

За словами Стеця, жодної дії, коли би людину притягнули по 171-й статті Кримінального кодексу (перешкоджання діяльності журналіста) і вона б відповіла, немає.

“Немає навіть тоді, коли є відео, на якому б’ють журналіста, ми ж знаємо ці випадки. Тому між словами і тим, що відбувається є велика прірва”., – додав він.

У той же час прес-служба ГПУ повідомляє, що 2012 році порушили 40 справ щодо злочинів стосовно журналістів.У переважній більшості це злочини, які вчинені з корисливих мотивів або ж хуліганських дій по відношенню до представників ЗМІ.

У поточному році у провадженні органів внутрішніх справ з урахуванням залишку минулих років перебувало 112 кримінальних справ за фактами злочинів, вчинених стосовно працівників ЗМІ. За результатами розслідування значна частина з них вже направлені для розгляду до суду.

У провадженні слідчих прокуратур у поточному році перебувало 8 кримінальних справ про злочини щодо перешкоджання законній професійній діяльності журналістів (ст. 171 КК України), 4 з яких вже скеровано до суду.

Так, 15.08.2012 Жмеринською міжрайонною прокуратурою Вінницької області порушено та за результатами розслідування 23.08.2012 направлено до суду кримінальну справу за ч. 1 ст. 171, ч. 1 ст. 125 КК України у зв’язку з перешкоджанням діяльності та нанесенням тілесних ушкоджень журналістам телеканалу “Інтер” під час зйомки репортажу.

Крім того, 01.09.2012 прокуратурою Кіровського району міста Дніпропетровська порушено кримінальну справу за ч. 1 ст. 171 КК України у зв’язку з перешкоджанням журналістам Телерадіокомпанії “Стерх” під час зйомки сюжету про факти отримання плати за паркування на території автовокзалу міста.

Залиште коментар