Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У Раді Європи закликали Януковича ветувати репресивні закони

0 72

Верховний комісар Ради Європи з прав людини Нільс Мужнієкс висловив стурбованість з приводу прийнятих у Верховній Раді законів, які негативно вплинуть на демократичні свободи в Україні і закликав президента Януковича накласти вето на ці законопроекти. “Я стурбований законами прийнятими в Україні, які зачіпають права людини, включно зі свободою слова, зібрань та створення спілок, – написав Нільс Мужнієкс на своїй сторінці у “Твіттері”. – Я закликаю президента ветувати їх”, – наголосив представник Ради Європи.

Верховна Рала ухвалила в четвер, 16 січня низку суперечливих законів. Зокрема, в Україні введено кримінальну відповідальність за “екстремізм”, запроваджено жорсткішу відповідальність за проведення масових акцій та посилено покарання за блокування й захоплення державних або громадських будівель. Окрім того, запроваджено новий порядок реєстрації та діяльності громадських організацій. Організації, які отримують гроші чи майно від іноземних держав, віднині повинні реєструватися як “громадські об’єднання, що виконують функції іноземних агентів”.

Опитані DW експерти застерігають, що ухвалені закони спрямовані на придушення масових протестів проти політики президента Януковича. “Україна наслідує російську модель, яка реагує на суспільні зміни та зростаючу політизацію суспільства репресіями та обмеженням громадських ініціатив… При цьому ігнорується той факт, що масові демонстрації в Україні були організовані не з-за кордону, а суспільством”, – зауважив у розмові з DW експерт Німецького товариства зовнішньої політики Штефан Майстер.

Нагадаймо, эвропейські політики засуджують підписання президентом України Віктором Януковичем понад десяти законів, які значно обмежують свободи громадян, діяльність громадських організацій та засобів масової інформації. Про це заявили комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле та міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт.

Залиште коментар