Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У Мінекономіки назвали середню стартову вартість землі

0 72

Після запуску ринку землі стартова ціна за 1 га сільгоспземель в середньому може скласти близько 50-60 тис.грн.

Про це розповів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький в ході онлайн-інтерв’ю.

«Це приватна земля, тому держава регулює, що мінімально повинно бути 28 тис. грн за 1 га. Але за нашими розрахунками, виходячи з капіталізації оренди, в середньому стартова вартість буде 50-60 тис.грн за 1 га », – пояснив Тарас Висоцький.

Крім того, за словами заступника міністра, згідно з опитуваннями, поки що не більше 5-7% власників землі готові продавати свої ділянки. При цьому він додав, що вартість землі буде зростати, в зв’язку з чим закликав власників не продавати свої ділянки в перші роки після запуску земельного ринку.

«Міфу немає, що хтось купить. Якщо власник не хоче продавати, то він може не продавати. Якщо власник хоче продати, але не хоче орендарю, тоді фактично йому треба знайти покупця, який готовий заплатити більше, ніж орендар. При таких умовах він може продавати іншому », – прокоментував він.
Також, Тарас Висоцький зазначив, що у орендаря буде переважне право на викуп землі, але якщо інший покупець запропонує за ділянку більшу суму, землевласник зможе прийняти рішення на його користь.

Залиште коментар