Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У Києві обговорили дослідження міжнародної практики застосування планування перед арештом активів

0 2

З метою вдосконалення національної системи управління арештованим майном в рамках співробітництва з міжнародним проектом технічної допомоги EUACI (European Union Anti-Corruption Initiative) експертами підготовлено дослідження міжнародної практики застосування планування перед арештом активів, одержаних злочинним шляхом або використаних для вчинення злочину.

Дослідження включає в себе опис рекомендацій міжнародних організацій та інституцій, окремих зарубіжних практик планування перед арештом активів, у тому числі досвід Сполучених Штатів Америки, Канади, Колумбії, Франції та Австралії, а також рекомендації щодо практичного впровадження різних моделей для вирішення ситуації з плануванням перед арештом в Україні.

Механізм планування перед арештом активів розглядається як передова практика, яка дозволяє належно організувати подальше управління арештованими активами та забезпечити раціональне використання ресурсів держави в процесі повернення отриманих у неправомірний спосіб активів.

Участь у презентації концепції «Планування перед арештом активів, одержаних злочинним шляхом або використаних для вчинення злочину», яка відбулася 14 серпня 2019 року в Києві, взяла заступник голови Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, секретар Другої судової палати Валентина Щепоткіна. На думку судді, необхідно залучати слідчих суддів до вдосконалення механізму планування перед арештом активів, проводити навчання за участю експертів та враховувати в цьому процесі найкращий міжнародний досвід.

У заході також взяли участь представники Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ України, Генеральної прокуратури України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, Служби безпеки України, Національної поліції України та Державної фіскальної служби України.

Учасники зустрічі дійшли висновку про необхідність вироблення чіткої системи взаємодії відомств, залучених до процесу планування, встановлення високого рівня довіри між ними та забезпечення відповідної загальної оцінки, належного юридичного і фінансового аналізів активів у процесі планування.

Залиште коментар