Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У КСУ перейшли до закритої частини засідання у справі щодо уповноважених ВРУ

0 0

29 жовтня Велика палата КСУ на пленарному засіданні у формі усного провадження розпочала розгляд справи за конституційним зверненням ВРУ про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до статей 85 та 101 Конституції України (щодо уповноважених Верховної Ради України) (реєстр. №1016) (далі – законопроект) вимогам статей 157 і 158 Конституції України. Під час відкритої частини пленарного засідання було заслухано інформацію судді-доповідача у справі Віктора Колісника щодо змісту конституційного звернення, підстав для відкриття конституційного провадження у справі.

Про це повідомляє Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Як зазначив суддя-доповідач, конституційне звернення ВРУ за формою і змістом відповідає вимогам Конституції України та Закону України “Про Конституційний Суд України”, порушені в ньому питання підвідомчі КСУ. Враховуючи зазначене, Перша колегія суддів Першого сенату КСУ відкрила конституційне провадження у справі.

Так, ВРУ, відповідно до постанови ВРУ “Про включення до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання законопроекту про внесення змін до статей 85 та 101 Конституції України (щодо уповноважених Верховної Ради України) і про його направлення до Конституційного Суду України” від 3 вересня 2019 р. №32-IX звернулася до КСУ з клопотанням надати висновок щодо відповідності законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Законопроектом пропонується:

“I. Внести до Конституції України (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 30, ст. 141) такі зміни:

1. Частину першу статті 85 доповнити пунктом 17-1 такого змісту:

“17-1) призначення на посади та звільнення з посад уповноважених Верховної Ради України за додержанням Конституції України і законів в окремих сферах; заслуховування їх щорічних доповідей про стан додержання Конституції України і законів у відповідних сферах”.

2. Статтю 101 викласти в такій редакції:

“Стаття 101. Парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина здійснює Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Для здійснення парламентського контролю за додержанням Конституції України і законів в окремих сферах Верховна Рада України може призначати уповноважених Верховної Ради України, правовий статус яких визначається окремими законами».

II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування».

Згідно зі статтею 159 Конституції України законопроект про внесення змін до Конституції України розглядається Верховною Радою України за наявності висновку Конституційного Суду України щодо відповідності законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Крім того, суддя-доповідач поінформував, що відповідно до статті 59 Закону України “Про Конституційний Суд України” було направлено листи-запити до членів Науково-консультативної ради Конституційного Суду України з проханням висловити позицію щодо питань, порушених у конституційному зверненні.

Суд заслухав пояснення учасників конституційного провадження – постійного представника ВРУ у КСУ Ольгу Совгирю, представника Президента України у КСУ Федора Веніславського.

Велика палата КСУ дослідила матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання і перейшла до закритої частини пленарного засідання для надання висновку у справі. Висновок КСУ за результатами конституційного провадження буде оприлюднено на офіційному вебсайті КСУ відповідно до ст. 94 Закону України “Про Конституційний Суд України”.

Головував на пленарному засіданні Голова КСУ Олександр Тупицький.

Залиште коментар