Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Тимошенко і Луценка не зареєструють кандидатами в народні депутати

0 19

Вищий адміністративний суд України відмовився задовольнити апеляційну скаргу Об’єднаної опозиції щодо відмови Центральної виборчої комісії зареєструвати кандидатами в народні депутати колишнього прем’єр-міністра Юлію Тимошенко та колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Відповідне рішення суду було зачитано головуючим у цій справі суддею Олександром Ведяніновим.

У своєму рішенні Вищий адмінсуд вказав, що всі етапи виборчої кампанії пов’язані і поєднані між собою і тому норми чинного законодавства розповсюджуються на всі ці етапи. Крім того, суд зауважив, що доводи представника позивача є безпідставними, оскільки не містять норм, які б дозволяли бути обраними кандидатам, що мають непогашену судимість. Зважаючи на це, суд постановив, що постанова попередньої судової інстанції є законною і обгрунтованою і підстав для її скасування немає. Таким самим законним є і рішення Центвиборчкому про відмову в реєстрації Ю.Тимошенко та Ю.Луценку, зазначається в рішенні ВАСУ.

Ухвала Вищого адмінсуду набирає чинності з моменту оголошення та не підлягає оскарженню.

8 серпня Центральна виборча комісія відмовилась реєструвати кандидатами у народні депутати за списком «Батьківщини» екс-прем’єр-міністра Ю.Тимошенко та екс-міністра внутрішніх справ України Ю.Луценка. Як зазначив член ЦВК Олександр Шелестов, з огляду на документи, подані до ЦВК 6 серпня Міністерством внутрішніх справ, а 8 серпня Печерським судом та Генпрокуратурою, комісія виявила обставини, які позбавляють Ю.Тимошенко та Ю.Луценка права балотуватися у народні депутати та бути включеними у список «Батьківщини» під номерами 1 та 5 відповідно. 11 серпня Київський апеляційний адміністративний суд не задовольнив скаргу Об’єднаної опозиції до ЦВК на відмову зареєструвати Ю.Тимошенко і Ю.Луценка кандидатами у депутати. Суд мотивував своє рішення тим, що законодавство не дозволяє реєстрацію кандидатами в народні депутати осіб, які мають на час реєстрації непогашену судимість. 13 серпня об’єднана опозиція оскаржила у Вищому адмінсуді рішення Київського апеляційного адмінсуду.

Теги:

ВАСУ, ЦВК, Тимошенко Юлія, Луценко Юрій

Джерело:

УНІАН

Залиште коментар